Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Bursa Mahalle Gönüllüleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bir araya gelerek kadının toplum içinde ki değeri ve önemine farklı bir bakış açısıyla dikkat çekti.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Mahalle Gönüllüleri tarafından farklı bir programla kutlandı. Yaklaşık bine yakın gönüllüsüyle bugüne kadar sahipsiz sokak hayvanlarına mama ve kulübe dağıtmak, camilerimizde ve meydanlarımızda ki kuşları beslemek, pandemi sürecinde ihtiyaç sahiplerine erzak dağıtmak için bir araya gelen gönüllüler yine Kızılay kan bağışı, okul boyama, çevre duyarlılığına ve su farkındalığına dikkat çekmek için etkinliklerde aktif olarak görev aldılar. Mahalle Gönüllüleri özellikle 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma kısıtlaması olan büyüklerimize de misafir oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi BİNTED Başkanlık salonunda bir araya gelen Bursa Mahalle Gönüllüleri, Sosyolog Mürvet ÖZÇELİK tarafından gerçekleştirilen “ Kadına Şiddetin Anatomisi “adlı sunumda günümüz dünyasında gittikçe artan kadınlara yönelik şiddetin tarihsel, sosyolojik ve psikolojik alt yapısına dikkat çekti. Kadının, Türk Kültürü ve Dinimizde ki önemli yerine dikkat çeken ÖZÇELİK, kadına şiddet uygulayan bu hastalıklı ruh halini değiştirmek için üzerimize birçok ödevlerin düştüğünden bahsetti.

Anne şefkati ve merhametinin toplum barışını nasıl inşa ettiğinden ve kadının sadece bir gün değil her gün değerli olduğundan söz edilerek görsel sunumlarla zenginleştirilen konuşma sonunda tüm katılımcılara günün anısına hediye takdim edildi. Ayrıca program sonunda Bursa Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Nurullah YILDIZ sunumlarından ve katkılarından dolayı Sosyolog Mürvet ÖZÇELİK’ e hediye çini plaket takdim etti. Gecenin sonunda çekilen aile fotoğrafı ile program son buldu.